Обласна бібліотека для дітей м.Тернопіль
Для тих хто іде в школу:


 
Дивимось Слухаємо Граємось Читаємо Працюємо
Розгадуємо Цікавимось


Для дітей » Творчі акції
 З нагоди Міжнародного дня захисту дітей для юних тернополян та гостей міста Тернопільська 
обласна бібліотека для дітей організувала свято Дитинства «Хай сонцю і квітам всміхаються діти».
 1 червня з 11:00 до 13:00 усі дітлахи мали чудову нагоду взяти участь у цікавих та веселих заходах, які відбувались на майданчику біля бібліотеки, Театральному майдані та біля фонтану «Кульбабка».
 Свято розпочалося привітанням дітей і батьків від працівників бібліотеки та коротеньким екскурсом в історію Міжнародного дня захисту дітей. Потім відбувся майстер-клас «Дивосвіт повітряних кульок», під час якого діти з великим захопленням створювали різні фігури з кольорових кульок під керівництвом пані Світлани Паславської – мами читачки нашої бібліотеки. Після завершення вікторини для кмітливих «Створи свою музику», усі гуртом (діти, батьки та бібліотекарі) організували бібліотечний флешмоб «Часу не гаймо – книги читаймо». На Театральному майдані діти своїми долоньками створювали малюнок «Сонечко яскраво світить у віконце, ми малюєм разом промінці для сонця». Хлопчики та дівчатка стали учасниками акції «Міняю кульку на віршик», конкурсу для юних леді «Веселий бантик». Біля фонтану «Кульбабка» на дітей чекали літературні забави «Казковий світ дитинства» та «Музичний стільчик», на якому кожен міг продемонструвати свої здібності, заспівавши улюблені пісні. Крім того, відвідувачі заходів могли оглянути виставки творчих робіт «Дитинства різні кольори», «Руки дітей творять дива», фотовиставку читачів бібліотеки «Мамина радість, татова гордість», виставку нових надходжень «Мандрівка у світ дитячої літератури та періодики». Впродовж усього часу діти брали участь у різноманітних рухливих іграх та розвагах.
 Найактивніші та найкмітливіші отримали подарунки на згадку про свято, а кожен учасник – кульку.
 Сподіваємося, що, незважаючи на похмуру дощову погоду, для усіх юних учасників заходів Міжнародний день захисту дітей – 2013 став справжнім, особливим, веселим і незабутнім святом. Маємо надію, що нам, також, вдалося привернути увагу дорослих до проблем дитинства, адже це є основною метою відзначення цього дня у всьому світі. Усім дітям бажаємо миру, добра, радості, здійснення мрій і, обов’язково, щасливого майбутнього!
    1 червня 2012 року Тернопільська обласна бібліотека для дітей провела театралізовану акцію «Коли сміється дитина, посміхається небо», присвячену Міжнародному дню захисту дітей.
    Деякі заходи в рамках акції відбувались у залах книгозбірні, але найцікавіше наймолодших тернополян чекало на майданчику біля фонтану «Кульбабка», на бульварі Т. Шевченка та на Театральному майдані міста.
    В ході акції біля фонтану було розміщено пункт запису до бібліотеки, де увагу юних тернополян привертала виставка літератури «Книжкова веселка», прикрашена різнобарвними кульками з адресою бібліотеки.
   Завідувачі відділами бібліотеки знайомили наймолодших громадян міста з книжковими новинками, з послугами, які надає бібліотека, вручали усім бажаючим візитки та запрошення до бібліотеки.
   З метою вивчення літературних вподобань юних тернополян бібліотекарі проводили тротуарне опитування „Книги читати - усе знати".


 
  Чи будемо ми здорові – великою мірою залежить від нас. Здорова людина здатна добре вчитися, чудово працювати, тому що вона має силу, здоровий апетит і хороший настрій.
     Як зберегти здоров’я, підтримати і зміцнити його учням 3-го класу ТНВК №1 під час години здоров’я "Твоє здоров'я з фізичними вправами" розповіли лікарі-методисти із Центру здоров’я. До проведення заходу були залучені працівники обласної організації Червоного Хреста України та студенти-волонтери.
    Діти переглянули фрагменти з мультфільмів та разом із казковими героями виконували фізичні вправи.    9 жовтня 2011 р. виповнилось 125 років з дня народження однієї з найяскравіших жіночих постатей Галичини XX століття Іванни Блажкевич.
     Вшановуючи пам'ять про нашу землячку, було проведено літературне свято «Життя, віддане Україні».
   Маленькі читачі вивчили вірші поетеси і з задоволенням їх декламували для гостей заходу: лауреата літературно-мистецької премії імені Іванни Блажкевич 2002 року Богдани Василівни Дерій та землячки Іванни Омелянівни Надії Мирославівни Пенкної, яка знала письменницю особисто.
     Запрошені на свято гості поділилися з дітьми цікавими та зворушливими розповідями про нелегкий життєвий і творчий шлях відомої письменниці та громадської діячки, яка своїм патріотизмом дивувала навіть ворогів.


     Всі знають, що високо-високо в небі в морозну зимову ніч з 18 на 19 грудня можна почути срібні дзвіночки – то на санчатах їде Святий Миколай.
    З нагоди цього свята для учнів групи продовженого дня ЗОСШ №3 було проведено святкове дійство «Йде з гостинцями, дарами Преподобний Миколай».

    
    


    Традиційно, під час літніх канікул, у нашій бібліотеці проводяться літні читання, підсумки яких було підведено напередодні Всеукраїнського дня бібліотек. Серед дошкільників та учнів початкових класів переможцями стали:
Осадчук Ангеліна, учениця 3 класу класичної гімназії,
Щирба Дмитрик,
учень 1-Б класу ЗОСШ №5,
Бондаренко Владислав,
учень 4-Б класу ЗОСШ №3,
Делімарська Олександра,
учениця 4-В класу ЗОСШ №4,
Жайворонок Поліна,
учениця 3-А класу ЗОСШ №5,
Кушнір Соломія, учениця
3-Б класу Березовицької ЗОШ,
Лоза Софія,
учениця 4-Г класу ЗОСШ №14,
Митник Віра,
учениця 1-А класу ЗОСШ №18,
Озірянська Анастасія,
учениця 4-В класу ЗОСШ №3,
Петровський Павлік,
учень 3-А класу ЗОСШ №15.

    Діти поділилися враженнями від прочитаних книг та отримали заохочувальні призи від видавництва "Джура" та Посвідчення переможця "Літніх читань - 2011".


 

    По-справжньому святково у відділі проходить посвята в читачі "Здрастуй, здрастуй, дім книжковий!". Казкові герої зустрічають малят і проводять екскурсію відділами бібліотеки, за допомогою активних ігор знайомлять маленьких читачів з правилами користування книгами у бібліотеці.
    Щорічно спільно з обласним товариством Червоного хреста проводимо Свято Миколая «Вірю, що знайдеш мене, добрий Миколаю», на яке запрошуємо дітей-сиріт, напівсиріт, дітей-інвалідів, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей. Діти отримують подарунки від Св. Миколая, беруть участь у вікторинах та розвагах.


    Найдорожчий, безцінний скарб, що має людина – це здоров’я. Саме цій темі присвячується година здоров’я під назвою «Про здоров’я треба знати, добре дбати, шанувати». У заході взяли участь лікарі центру здоров’я та представники обласної організації Червоного хреста, а також студенти-волонтери, які провели вікторину на тему здоров’я. Переможці отримали подарунки.dity.odb.te.ua © 2011-2024